1 Alina a cumpărat 4 kg de cireșe și 3 kg de vişine, plătind pentru toate 39 de lei Riana a cumparat
din acelaşi loc 7 kg de cireșe și 3 kg de vişine, plătind 57 de lei. Cât costă un kg de cirese si un kg
de visine
DAU COROANA dar sa fie prin metoda comparatiei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
Răspuns:
COROANA??? Te rog ...........
Anexe:
![](https://ro-static.z-dn.net/files/d70/b0d7c3fc337030926add57bc9c6cb0ab.jpg)
maria202753:
metoda comparației plz
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Ed. muzicală,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă