Matematică, întrebare adresată de gabryelapanda, 9 ani în urmă

1. Cât costă 5 kg de portocale dacă pentru 3,25 kg Alina a plătit 13,65 lei?

2.Deîmpărțitul este 105,24, iar câtul unei împărțiri este 0,008. Cât este împărți torul?

3. O gospodină a cumpărat 16,75 kg de legume pentru care a plătit 53,60 lei. Aflați cât a plătit gospodina pe un kg de legume.

Dacă se poate va rog pentru casa a 5-a și URGENT!

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de crisanemanuel
19
........................................
Anexe:
Alte întrebări interesante