1 kg de mere costă 4 lei Știind acest lucru Determinați ce sumă de bani ar trebui să plătească Paul dacă ar dori să cumpere 2 kg 3,5 kg 5 kg 6 kg respectiv 8,3 kg de mere Completați rezultatele în tabelul următor
Dau coroana!
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
Utilizator anonim:
mama80
Răspuns de
1
Răspuns:
1 Kg mere .....4lei
2 kg. 8 lei
4 kg 16 lei
10 kg. 40 lei
18 kg. 72 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă