1 Pentru o cantină s-au cumpărat 5 saci cu zahăr şi 3 saci cu orez,
pentru care s-au achitat 1 283 lei. Altă dată s-au cumparat saci cu
zahăr şi 3 saci cu orez, contra sumei de 1 561 lei. Cât costă un sac
de zahăr? Dar un sac de orez?
Va rog mai pe inteles problema
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Sper că ai înțeles! O zi bună.
Anexe:
oxanapricop07:
multumesc mult la toţi
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă