Chimie, întrebare adresată de gabriela25866, 9 ani în urmă

1000 mL sol. Hai 0,100 M

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de nagmaria
1
V=1000 ml =1 l 
CM=0,1 M
n=?
n= CM*V=01mol/l*1l=10,1 moli
Alte întrebări interesante