11 Fructele culese au fost duse pentru vânzare la un aprozar. în tabelul de mai jos este
trecut pretul fiecărui kilogram.
Câte kilograme de pere se pot cumpăra cu 20 de lei?
Scrie, pe spatiul dat, rezolvarea.
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
5
Răspuns:
1Kg pere=4lei
20:4=5 kg de pere se pot cumpăra
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă