12)Viteza de deplasare a unui automobil este de 75 de km pe ora.
a) Calculati distanta pe care o va parcurge acest automobil în 2 ore, apoi în 5 ore, respectiv în 10 ore.
b) Completati tabelul de mai jos, folosind rezultatele gasite pentru valorile timpului dat si ale distantei corespunzatoare.
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
125
a)75km/h x 2h= 150km
75km/h x 5h = 375km
75km/h x 10 = 750km
anamariamacsim4:
mersi
Alte întrebări interesante
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă