13. Află cât costă un kilogram de mere
1
dacă pentru 3 kg se plătesc 14 lei.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
14÷3=4,66
1 kg de mere costă 4,66 lei
Răspuns de
1
Răspuns:
14:3=4,6 lei
acesta este raspunsul
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă