18 kg de mere costa 72 de lei. Atunci 12 kg de mere de același fel costa?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
48
Explicație pas cu pas:
72:18= 4 4 lei = 1kg de mere 12kg = 4 x 12 = 48 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă