Matematică, întrebare adresată de veronicasava, 8 ani în urmă

1kg costa 25 lei
cat costa 400g

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de armanmodarez
1
Sa vedem cat este 100g

25:10= 2,5 lei pe 100g

400g =4*2,5=10lei

veronicasava: ms mult de tot
Răspuns de dicianukarina
1

Răspuns :

1kg=25 lei

400g=?

--------------

400g:25=16

400g=16 lei


veronicasava: fals
Alte întrebări interesante