1kg costa 25 lei
cat costa 400g
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Sa vedem cat este 100g
25:10= 2,5 lei pe 100g
400g =4*2,5=10lei
25:10= 2,5 lei pe 100g
400g =4*2,5=10lei
veronicasava:
ms mult de tot
Răspuns de
1
Răspuns :
1kg=25 lei
400g=?
--------------
400g:25=16
400g=16 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă