1kg de capsune costa 9,5 lei. Cat costa 4kg de capsune?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
1 kg....9,5 lei,
4…...........x,
X=95\10*4,
X=19\2*4,
X=19*4\2,
X=38lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Informatică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă