2 kg de mere și 5 kg de pere costă 19 RON 5 kg de mere și 10 kg de pere costă 40 RON Cât costă 1 kg de mere și 1 kg de pere
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
...2kg mere...5 kg pere...19 lei
...5kgmere...10 kg pere...40 lei
acum ca să egalam trebuie sa facem ×2
...2 kg mere...10 kg pere...38 lei
...5 kg mere...10 kg pere...40 lei
acum nu mai băgăm în seama cele 10 kg mere
3 kg mere costă 18 lei
mai departe nu mai știu sper sa te descurci
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă