2 kg mere și 5 kg de pere costa 19 lei. 5 kg de mere și 10 kg de pere costă 40 lei. Cât costă 1 kg de mere și 1 kg pere?
LAZ22:
va rog!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
7
Sper ca te.am ajutat si ai inteles!!
Succes la scoala:))
Anexe:
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă