20. Creează şi rezolva probleme după tabel.
Cantitatea Preţul
Costul
50 lei
10 lei
40 lei
21 lei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
Răspuns:
mama Anei se pregateste sa se duca la magazin/piata .
Aceasta vrea sa cumpere :mere pere lapte si paine(idk)
Aceasta face un calcul si ii da costul urmator
:2kg mere 50 lei ,1kg de pere 10 lei ,4l de lapte 40 lei
7 paini 21 lei
Calculeaza cu cati lei ar trebui sa mearga mama Anei la piata
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă