Matematică, întrebare adresată de pectupetre78, 8 ani în urmă

22 Un elev plăteşte pentru 3 caiete şi 2 pixuri suma de 26 de lei, apoi revine la magazin şi mai cumpără 3 caiete şi 5 pixuri (de acelaşi fel cu cele cumpărate înainte) şi plăteşte 47 lei. Află prețul caietului şi preţul pixului cumpărate de elev.​

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de mariejeannetomescu
1

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Anexe:
Alte întrebări interesante