2kg de pere costa 8,64 de lei . Andrei cumpara 4,5 kg de pere. Cat costa un kg de pere si cat a platit Andrei?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
daca 2kg pere costa 8,64 de lei atunci un kg pere costa 8,64/2=4,32 deci
1 kg de pere costa 4,32 lei
daca Andrei cumpara 4,5 kg de pere atunci inmultim 4,5 cu 4,32 si e egal cu
19,44 lei...atat a platit
1 kg de pere costa 4,32 lei
daca Andrei cumpara 4,5 kg de pere atunci inmultim 4,5 cu 4,32 si e egal cu
19,44 lei...atat a platit
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Arte,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă