3. Dacă 4 kg de roșii costă 10 lei, atunci 6 kg de roșii costă.....
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
4 kg..................10 lei
6 kg.................x
4/6 = 10/x
x = 6*10/4 = 15 lei
Alte întrebări interesante
Fizică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă