3 kg de mere costa 15 lei, 5 kg de mere vor costa ..
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
elenuca91:
mulțumesc pentru ajutor
Răspuns de
3
5 kg de mere vor costa 25 de lei
15:3=5
Un kilogram = 5 lei
Deci 5x5=25
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă