Matematică, întrebare adresată de chipermayadaria, 8 ani în urmă

3 kg
mere si
2 kg banane costa 19 lei
5kg mere si 2 kg banane costa 25 lei .
Ajutooorrrr!
Prin metoda comparației!!!
Va roggg!!!
Dau coroniță si 5 stele !!!​


andracapraru605: ce e

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de GIULIAforever20
0

acesta este rsp sper sa intelegi

acum e bine?

Anexe:

chipermayadaria: trebe cu tot e rezultatele si operatiile si sa vad ce aflu nu direct operatiile
GIULIAforever20: acum e bine?
chipermayadaria: nu
GIULIAforever20: dc
andracapraru605: am facuto la misto
Alte întrebări interesante