Matematică, întrebare adresată de rapogabriela, 9 ani în urmă

3 kg mere si 5 kg pere fac 21 lei. 6 kg mere si 2 kg pere fac 18 lei. Cat costa 1 kg mere si 1 kg pere?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de samuelechioreaoxvbqw
0
1 kg de mere costa  2 lei si 1 kg de pere costa 3 lei cpl


samuelechioreaoxvbqw: sper ca te-am ajutat
rapogabriela: da multumesc dar cum ai facut calculul pentru aceasta problema?
rapogabriela: :)
Alte întrebări interesante