36 de kg de carne costă 756 de lei . cât costă un kilogram de carne ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
36 kg-756 lei
1 kg-x lei
x=(1 kg*756 lei)/36 kg=21 lei (costă un kg de carne)
1 kg-x lei
x=(1 kg*756 lei)/36 kg=21 lei (costă un kg de carne)
Utilizator anonim:
Mersi bby :))
Răspuns de
2
36kg carne........756lei
1kg carne..........x
x=1×756/36=21lei costa 1kg carne
1kg carne..........x
x=1×756/36=21lei costa 1kg carne
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă