Fizică, întrebare adresată de ruxandraa69, 8 ani în urmă

3h 10 min= min? = ? Secunde
4 litri + 3 ml = ? ml
4h 5 min - 2h 20 min = ? Minute

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de merie5
1
3h= 3x60= 180 min + 10 = 190 min x60=11.400 sec

4 l= 4000 ml+ 3 = 4003 ml

4h 5 min = 4x60+5 = 245 min
2h 20 min= 2x60+20= 140 min
245-140=105 min

ruxandraa69: Multumesc!
Alte întrebări interesante