4. Ciprian cumpără 3 caiete de matematică și 2 caiete de desen plătind 17 lei. Dacă ar cumpăra 2 caiete de matematică și 3 caiete de desen ar plăti cu 1 leu mai mult . Cât costă fiecare caiet? nare si 10 pixuri s-au
Dau ! Dar problema care se rezolvă prin metoda comparației
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
Bună, sper ca te am ajutat!!!
Anexe:
stancudenisamaria30:
Mulțumesc mult!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă