4 kg de mere costă 12 lei, atunci 7 kg de mere vor costa.....
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
Răspuns:
21
Explicație pas cu pas:
Daca 12:4=3 lei/kg atunci 7x3=21 lei.
Răspuns de
6
Explicație pas cu pas:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă