4 kg de mere costă 16 RON mai puțin decât 6 kg de portocale Știind că pentru 2 kg de mere și 5 kg de portocale sau plătit 24 RON Aflați cât costă 1 Kg de fiecare prin metoda comparatiei va rog
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
4kg m...6kg p....16 ron
2kg m...5kron....24ron
2 kg m...1kg p.....8 ron
1 kg m.....8:2
1kg m....4 ron
1kg p .....16:6
1kg p........3 lei
Alte întrebări interesante
Chimie,
8 ani în urmă
Informatică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă