4 kg de mere si 3kg de pere costa 26 de lei.Cat costa 4kg de mere si 6 kg de pere?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
26:7=3,71. 4x3,71=14,84=4 kg mere 26-14,84=11,16 lei 3 kg pere 11,16x2=22,32 lei 6kg pere 22,32+14,84=37,16 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă