4 kilograme de ceapă costă 32 de lei. Câte kilograme de ceapă se pot cumpăra cu 56 de lei. Rezolva problema cu pla cine mă poate ajuta ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
Răspuns:
Plan de rezolvare
1 Cat costa un kilogram de ceapa?
32:4=8
2Cate kilograme de ceapa se pot cumpara cu 56 de lei?
56 lei:8=7
R:7 kg se pot cumpara de pe 56 lei
Răspuns de
2
Răspuns:
Sper ca te-am ajutat!
Succes in continuare!
Explicație pas cu pas:
☆Coroana☆?
Anexe:
Alte întrebări interesante
Fizică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Ed. tehnologică,
8 ani în urmă
Franceza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă