5.
.
40 1974.997
Rezolvă problema cu plan și prin exerciţiu :
Un dulap costă 6 500 lei. Masa este cu 4 500 lei mai ieftină, iar patul costă cât
dulapul și masa în total. Care este pretul patului?
Schema:
Rezolvare cu plan:
Exercițiu:
Răspuns.făceți și schema vă rog frumos
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Raspuna:
Dulap 6500 lei
Masa (-) 4500
Dulap 6500+4500
Explicație pas cu pas:
1.cat costa dulapu?
6500+4500=11000
Alte întrebări interesante
Franceza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă