Matematică, întrebare adresată de alex9024263827, 8 ani în urmă

5 kg de faina costa 10 lei.Cat va costa 1 kg?​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de dabigshsj
1

1 kg de faina ar costa 2 lei pentru ca 10:5=2 lei


vladimirrares: 10:5=2 lei ar costa un kg de faina
dabigshsj: asta am spus si eu
vladimirrares: scuza ma am scris din greseala
dabigshsj: ok
Răspuns de vanessarca18
0

Răspuns:

2 lei

Explicație pas cu pas:

10 lei- 5kg= 2lei

Alte întrebări interesante