5 kg de faina costa 10 lei.Cat va costa 1 kg?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
1 kg de faina ar costa 2 lei pentru ca 10:5=2 lei
vladimirrares:
10:5=2 lei ar costa un kg de faina
Răspuns de
0
Răspuns:
2 lei
Explicație pas cu pas:
10 lei- 5kg= 2lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă