5 kg de mere costă 15 lei cât costă 3kg
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
15:3=5
5 lei costa 3 kg de mere
Răspuns de
0
Răspuns:
5kg mere = 15 lei
15:5= 3 lei 1kg
3lei×3kg= 9lei (3kg)
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Ed. muzicală,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă