Matematică, întrebare adresată de teascaboss, 8 ani în urmă

5 kg de mere costă 15 lei cât costă 3kg​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de giuliancucu10
1

Răspuns:

15:3=5

5 lei costa 3 kg de mere

Răspuns de robertaa55
0

Răspuns:

5kg mere = 15 lei

15:5= 3 lei 1kg

3lei×3kg= 9lei (3kg)

Alte întrebări interesante