5 kg de portocale costă 90 Cât costă 4 kg de portocale de același fel va rog urgent dau coroana sunt in test
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
Răspuns:
5 kg.......................90 lei
4 kg........................x lei
=>x=(4×90)/5=72 lei
4 kg costa 72 lei
mariancibi2:
msss dau coroana
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă