5. Pentru masa elevilor din tabără s-au cumpărat într-o zi 7 kg. de struguri şi 2 kg. de nuci în valoare
de 383 lei. În altă zi s-au cumpărat cu acelaşi preţ 3 kg. de struguri şi 2 kg. de nuci. Află cât costă 1 kg. de
struguri şi cât costă 1 kg. de nuci.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
hey.As vrea sa iti raspund ,dar lipseste suma de la 3 kg str. si 2 kg nuci..Daca ai zice ca 3 kg de struguri si 2 kg nuci costa la prima nu prea ar fi corect ,doar daca ar fin intrebarea,, Cu cat s-au scumpit kg struguri si nuci.
delia87689:
Mulțumesc frumos ! Fix așa este problema
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă