5kg de rosii costa cu 16 lei mai mult decat 3 kg de rosii
Cat costa 8 kg de rosii ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
5-3=2kg
2kg=16lei
16:2=8lei costa 1 kg de rosii
Deci 8 kg costa 64 lei
2kg=16lei
16:2=8lei costa 1 kg de rosii
Deci 8 kg costa 64 lei
Răspuns de
1
5kg=3kg+16lei => 2kg=16 lei => 8kg= 16 ori 4 => 64 lei
nushnimic:
e simplu asa mi se pare mie
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă