5kg de struguri costa 12 lei.Cat vor costa 8kg de struguri de aceiasi calitate ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
12:5=2,4(lei costa un kg de struguri)
2,4*8=19,2( lei costa 8 kg de struguri)
2,4*8=19,2( lei costa 8 kg de struguri)
Răspuns de
4
Cat costă un kg de struguri ?
12:5=2,4 lei
Dar 8 kg ?
2,4x8=19,2 lei
12:5=2,4 lei
Dar 8 kg ?
2,4x8=19,2 lei
Alte întrebări interesante
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
8 kg ?
2,4x8=19,2 lei