6. Completează tabelul.
Cantitatea
(bucăți)
Preţul
(lei)
Costul
(lei)
12
27
4
același
?
40
?
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
14
Răspuns:
27÷12=2,25=> prețul
4×2,25=9=>costul
40×2,25=90=>costul
Răspuns de
7
Explicație pas cu pas:
12x27=324
324:4=81
324:40=8
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă