6 kg de cirese costa 72 de lei. Cat costa 5 kg de cirese de acelasi fel?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
72÷6=12 Lei Kg de cireșe
12×5=60 lei 5kg de cireșe
Alte întrebări interesante
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă