Matematică, întrebare adresată de annamarteniuc0, 8 ani în urmă

6 kg de cirese costa 72 de lei. Cat costa 5 kg de cirese de acelasi fel?​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de trecx61
0

Răspuns:

72÷6=12 Lei Kg de cireșe

12×5=60 lei 5kg de cireșe

Alte întrebări interesante