6 kg de merecosta 42 de lei sa se afle 16 kg de mere va rog rapid
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
112
Explicație pas cu pas:
6 kg mere = 42 lei
1 kg mere = 42 : 6 = 7 lei
16 kg mere = 7 * 16 = 112 lei
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă