6 kg de pere costa 21 lei. cat costa 14 kg de pere de aceasi calitate. Va implor repede
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
Răspuns:
6 kg pere..........21 lei
14 kg pere........x lei------>x= 14×21/6
x= 49 de lei.
Succes!
Razvimotorbike:
mulțumesc frumos
Răspuns de
7
6kg pere.........21 lei
14 kg pere........x lei
x=14×21/6=294/6=49 lei
Sper că te-am ajutat!
Alte întrebări interesante
Engleza,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă