6 kg zahar - 2 lei
3 to zahar - 24 lei
?Kg zarar - 320 lei
NoIdea4Name:
Ce vrei sa afli?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
6kg...................2lei
3000kg.............1000lei
x...........................320 lei x=320×1/3≅106,66 kg
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă