Matematică, întrebare adresată de mr2000rc, 8 ani în urmă

6 kg zahar - 2 lei
3 to zahar - 24 lei
?Kg zarar - 320 lei​


NoIdea4Name: Ce vrei sa afli?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de suzana2suzana
0

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

6kg...................2lei

3000kg.............1000lei

x...........................320 lei                 x=320×1/3≅106,66 kg

Alte întrebări interesante