Matematică, întrebare adresată de celestegyorfi, 8 ani în urmă

6 kilograme de pere costă 21 lei. Cât costă 14 kilograme de pere de aceeaşi calitate?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de ionatan4
2

Răspuns:

21:6=3,5

14×3,5=59,5

Explicație pas cu pas:

sper ca te am ajutat


floricalucicaconstan: Trebuia să faci 3,5*14 nu cu plus ..
Alte întrebări interesante