6 kilograme de pere costă 21 lei. Cât costă 14 kilograme de pere de aceeaşi calitate?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
21:6=3,5
14×3,5=59,5
Explicație pas cu pas:
sper ca te am ajutat
floricalucicaconstan:
Trebuia să faci 3,5*14 nu cu plus ..
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă