Fizică, întrebare adresată de bebe3435, 8 ani în urmă

600G V=. V;0,9Mohm;35TA=. TW;75mm=. m​


legislatie: ce e cu TW ??
bebe3435: nu știu așa mi a trimis var miu

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de legislatie
7

Răspuns:

600 GigaV = 600 x 10⁹ - 600 000 000 000 Volti

0,9 Megaohmi = 0,9 x 10⁶ = 900 000  ohmi

35 TeraAmperi  = 35 x 10 ¹² = 35 000 000 000 000 Amperi

75 milimetri =  75 x 10⁻³  = 0,075 m  

iti atasez lista standard de prefixe ale SI.  ( puterea la care e ste 10 arata numarul de zero ...)

Anexe:

bebe3435: mulțumesc fffffffffffffffff mult
legislatie: cu placere.. ceva lipseste din textul tau, verifica, te rog
andreeaionela803: Am pus o întrebare la fizică legată de rezistori, îmi poți răspunde? Te rog
Alte întrebări interesante