6kg de mere costa 24 de lei afla cat costa 15 kg de mere
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Explicație pas cu pas:
24lei:6kg=4lei(un kg)
15kg×4lei=60lei
Răspuns de
2
6kg.....24lei
15kg.....?lei
-----------------------
6kg.....24lei/•5
30kg.....120lei/:2
15kg.....60lei
15kg de mere costa 60 de lei.
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Studii sociale,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă