6kg de piersici si 4 kg de cirese costa 36 lei.Cat costa 9 kg piersici daca un kg de cirese costa 3 lei?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
cat costa 4kg de cirese?3*4=12
cat costa 6kg de piersici?
36-12=24
cat costa 1kg depiersici?24/6=4
cat costa 9kg de piersici?
4*9=36
cat costa 6kg de piersici?
36-12=24
cat costa 1kg depiersici?24/6=4
cat costa 9kg de piersici?
4*9=36
ssdavid05:
multumesc
Alte întrebări interesante