7 kg de portocale costa 28 de lei . cate kg de portocale putem cumpara cu 1076 lei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Imparte 28 la 7 sa aflii cat costa un kg si dupa 1076 imparte la pretul unui kg ! 28÷7=4 , 1076÷4=269
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă