Matematică, întrebare adresată de marin7663, 8 ani în urmă

7 kg mare si 4 kg pere costa 41lei si 3kg mere si 2 kg pere costa 23lei​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de amaliaalexe
2

Explicație pas cu pas:

7 kg mere si 4 kg Pere.......................41 lei

3 kg mere si 2 kg Pere......................23 lei/ ×2

_______________________________________

7 kg mere si 4 kg Pere....................... 41 lei

6 kg mere si 4 kg Pere...................... 46 lei

7-6=1 mar ....... /......................................5 lei

EU ÎNCEP ORA SPER CA TE VEI DESCURCA ÎN CONTINUARE PENTRU CA NU AM REZOLVAT PERELE SI CA TE-AM AJUTAT!

Alte întrebări interesante