7kg de mere costa24,50lei.CAT costa 9kg.
maryamarya99:
31,5
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
folosim regula de 3 simpla: 7kg......24,5lei
9kg........xlei
x=9*24,5:7
x=31,5lei
9kg........xlei
x=9*24,5:7
x=31,5lei
Răspuns de
1
7kg.....24,50lei 9kg.........xlei x=9*24,5/7=31,5 lei
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă