Matematică, întrebare adresată de georgianaionelamarcu, 8 ani în urmă

9. 1 kg de cartofi costă 4 lei. Cât costă 12 kg? Dar 23 kg?​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de zagannaomi12
0

Răspuns:

12kg= 4×12=48 lei

23kg=4×23=52lei

Răspuns de andreichitarici
0

Răspuns:

4 ori doispe egal

sper ca team azutat

Alte întrebări interesante