9. 1 kg de cartofi costă 4 lei. Cât costă 12 kg? Dar 23 kg?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
12kg= 4×12=48 lei
23kg=4×23=52lei
Răspuns de
0
Răspuns:
4 ori doispe egal
sper ca team azutat
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă