Aflați volumul de oxigen dintr.o încăpere cu l=6cm, L=8cm, h=2cm. Dau coroana.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
asta e simplu,si se deduce din foruma pentru volum
V=h*l*L
V=6*8*2 =96 metri cubi
V=h*l*L
V=6*8*2 =96 metri cubi
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Religie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă