Ajutați mă vă rog la problema 6.2 dau coroana
Anexe:

baiatul122001:
Ai raspunsul?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Doza absorbita este egal cu raportul dintre energia absorbita si masa .
D=Eabs/m=>m=Eabs/D=5/50*10⁻³=5000/50=100 kg
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă