Ajutati-maaaaaa....
Ce greutate are un corp de forma cubica cu latura 1 dm si densitatea de 50 g/cm cub.
Ajurorrrr!!!4
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
1 DM=10 cm
volumul=10•10•10=1000cm
1000•50=50000g=50kg
volumul=10•10•10=1000cm
1000•50=50000g=50kg
Roman11111:
spune
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă